Božič - Jezusovo rojstvo

Objavljeno: 24.12.2023

Danes, na sveti božični večer naša srca izražajo tisto veselje, ki so ga angeli oznanili pastirjem v sveti noči: »Oznanjam vam veliko veselje za vse ljudi, danes se vam je rodil Zveličar… In to vam bodi znamenje: našli boste Dete v plenice povito in položeno v jasli.«. Prihaja čas veselja, čas praznovanja. Razveseljevalo nas bo veliko stvari, veliko lepega si bomo izrekli in zaželeli. To pa zato, ker danes z gotovostjo vemo, da se nam je rodil Odrešenik, ki je Kristus Gospod, vir in vzrok našega veselja. Danes nas Bog vabi, da odpremo vrata svojega srca Njemu, ki prihaja, da nas razsvetli, da nam okrepi vero, da nam vlije upanje in poživi ljubezen.

Bodimo veseli tega velikega daru. Nocojšnja noč je nekaj posebnega. Vsak posluša svoje srce in želi biti vesel, srečen, zadovoljen. Toliko stvari nas skrbi, pa jih danes pozabimo, ker je v življenju pomembno še nekaj, kar jevečje, plemenitejše, nekaj, kaj prinaša notranji mir in srečo. Tudi mi smo med tistimi, ki smo se zbrali tukaj, da bi doživeli tisto, kar so lahko doživljali pastirji. Niso pričakovali samo novega leta, ampak začetek nekega novega časa, novega življenja. Pričakovali so čas, ko bodo tema, bolezen, vojna, strah dokončno premagana in bo nastopil čas ljubezni, luči, prijateljstva in miru. Ljudje so nestrpno pričakovali novega kralja, mesija, Odrešenika, ki bo s seboj prinesel novi čas. In končno je ta kralj prišel. Ne prihaja tako, kot so si ljudje takrat predstavljali in tudi ne tako, kot si danes prihod nekega mogočneža, ki ima oblast, predstavljamo mi. Kralj, ki ga je Bog obljubil ljudem, se je rodil v hlevu, v Betlehemu, daleč stran od mesta, kjer so pričakovali novega kralja. Betlehem je nekaj drugega od Jeruzalema, kjer je palača, kjer se dogajajo pomembne verske stvari. Novi kralj, Odrešenik, ne prihaja ob navadnem času. Prihaja ponoči, ob času, ki ga nihče ni pričakoval. To so slišali pastirji, ki med ljudmi niso bili priljubljeni in so bili najbolj revni, zaničevani, ubogi. Kje so bili drugi ljudje? Ali niso videli svetlobe zvezde? Spali so in zamudili tisto, kar so najbolj pričakovali. Niso izkusili, kako ima Bog rad ljudi, da je za njih na svet poslal svojega Sina. Zaspali so noč, v kateri se je za nas začelo novo življenje z Jezusom. Jezus se je rodil v družini. Zato je današnji dan praznik medsebojne dobrote, človeške topline, medsebojnega spoštovanja. Jezus pa je tisti, ki nam daje moč, da se naša dobrota ne konča takoj po praznikih, ampak je navzočna v vsem našem življenju in ravnanju. Tudi mi novorojeno Dete sprejmimo v svoje srce in v svoje življenje.

ŽELIM VAM VESELE IN BLAGOSLOVLJENE BOŽIČNE PRAZNIKE
IN SREČNO NOVO LETO 2024.
župnik Bojan

 • 2.7.
  ORATORIJ 2023 - »STOPI NA POT«
 • 5.11.
  KONCERT
 • 3.7.
  ORATORIJ 2022 - »ZA BOŽJO SLAVO«
 • 22.5.
  Prvo sveto obhajilo
 • 27.6.
  Prvo sveto obhajilo
 • 18.10.
  Misijonska nedelja
 • 21.6.
  PRVO SVETO OBHAJILO
 • 30.6.
  ORATORIJ 2019 - »IMAŠ MOČ«
 • 26.5.
  PRVO SVETO OBHAJILO
 • 14.10.
  Dar zakonskega življenja
 • 4.4.
  ROMANJE V MEĐUGORJE
 • 2.7.
  Oratorij 2017 - "DOTIK NEBES"
 • 17.6.
  Koncert dekliškega zbora Ave verum
 • 20.5.
  Koncert okteta Potoški fantje
 • 17.4.
  Ribniški pasijon
 • 10.2.
  Informativni dnevi
 • 3.12.
  Sv. Miklavž
 • 6.11.
  Celodnevno češčenje
 • 24.7.
  Krištofova nedelja
 • 3.7.
  Oratorij 2016: Zdaj gre zares
 • 19.3.
  Gospodovo oznanenje - Materinski dan
 • 10.2.
  Čuj z menoj
 • 18.1.
  Ekumenska molitvena osmina
 • 6.12.
  Božični prazniki
 • 23.11.
  Teden Karitas
 • 11.10.
  Pričevanje Mitje Rudolfa
 • 26.7.
  Krištofova nedelja
 • 28.6.
  Oratorij - Hočem biti svet
 • 31.1.
  Informativni dan
 • 5.12.
  Sv. Miklavž
 • 6.11.
  Celodnevno češčenje
 • 20.9.
  Stična mladih
 • 15.8.
  Veliki šmaren
 • 29.6.
  Oratorij 2014
 • 27.4.
  Koncert dekliškega PZ Ave Verum
 • 5.4.
  Oratorijski dan
 • 22.3.
  Gospodovo oznanenje
 • 7.3.
  Duhovne vaje
 • 14.2.
  Informativni dnevi
 • 24.12.
  Božičnica
 • 7.12.
  Sv. Miklavž
 • 20.10.
  Romanje na Brezje
 • 21.9.
  Stična mladih
 • 25.8.
  Župnijsko žegnanje v Loškem Potoku
 • 30.6.
  Oratorij 2013
 • 30.6.
  Romanje k Novi Štifti
 • 31.5.
  Praznik obiskanja Device Marije
 • 30.5.
  Praznik sv. Rešnjega telesa
 • 19.5.
  Prvo sveto obhajilo
 • 5.5.
  Sveta birma
 • 1.5.
  Šmarnična pobožnost
 • 29.4.
  Sestanek: starši prvoobhajencev
 • 15.4.
  Sestanek: starši birmancev
 • 8.4.
  Srečanje ŽPS
 • 23.3.
  Blagoslov jedil
 • 23.3.
  Blagoslov ognja in vode
 • 15.3.
  Mednarodni simpozij
 • Obvestila
  Nedeljske maše
  Splošna obvestila
  Oznanila
  Urnik verouka
  Šmarnice
  Povezave
  Cerkev
  Verski tisk
  Ostalo
  Zloženke
  Arhiv
  Objave
  Obvestila
  Oznanila

  ŽUPNIJA LOŠKI POTOK

  Hrib 98, 1318 Loški Potok

  Župnik: Bojan Traven

   

  tel: (01) 836 73 65   gsm: 040 834 660

  email: traven.bojan@gmail.com

  Župnija Loški potok
  Izdelava spletne strani www.vkdesign.si